İş

Kayseri Kariyer Merkezi ve Kayseri Sanayi Odası İnsan Kaynakları Toplantısı Gerçekleştirildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) konut sahipliği bünyesinde Kayseri Meslek Merkezi öncülüğünde kapsamlı bir insan kaynakları toplantısı gerçekleştirildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Önder Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla kurduğu Büyükşehir bünyesinde Kayseri Kariyer Merkezi aracılığıyla istihdama katkı sağlarken, insan kaynakları toplantılarında da aktif rol alıyor. Bu kapsamda Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Organize Sanayi iş birliği ile Kayseri Sanayi Odası öncülüğünde ve Kayseri Meslek Merkezi liderliğinde insan kaynakları koordinatörlerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Bölgeler ve üniversiteler.

Toplantıya Kayseri Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, Kayseri Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Tartuk, Ticaret Odası Genel Sekreteri Mevlüt Çil, Kayseri Üniversitesi Mesleki Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve kurum ve kuruluşların insan kaynakları yetkilileri katıldı.

İstihdam sorunları, insan kaynakları projeleri gibi konular masaya yatırıldı.

Kayseri Meslek Merkezi öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi İştirakler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın’ın da katıldığı toplantıda, işletmelerin insan kaynakları koordinatörlerinin katılımıyla, sektörde istihdam sorunlarına yönelik projeler geliştirmek üzere konular değerlendirildi. endüstri, dijital meslek, insan kaynakları uygulamaları ve potansiyel işbirlikleri sağlamak. Öte yandan, Kayseri Organize Sanayi Bölgeleri ve çok sayıda insan kaynakları temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, istihdam sorunlarına analiz odaklı yaklaşımlar masaya yatırılarak, iş arayanların ve patronların ihtiyaçları ile iş arayanların ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı bir bakış açısı sunuldu. katılan insan kaynaklarının çalışma yolları zenginleştirilmeye çalışılmıştır.

Toplantı sonunda heyecanlı bir dönem başladı.

Etkinlik sonucunda istihdamı artırıcı politikaların ve yeni projelerin sunulacağı heyecanlı bir dönem başladı. Üniversite-sanayi işbirliğinin değerine dikkat çekilen toplantıda, yeni yeteneklerin iş hayatına entegrasyonunu kolaylaştırmak için farklı programların hayata geçirileceği açıklandı.

Gelecekte düzenli olarak yapılması planlanan bu tıbbi etkinlikler, çalıştaylar ve işbirlikleri sayesinde Kayseri’nin gelişiminin ve iş gücü niteliklerinin artması bekleniyor. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu