Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) BIST 30 endeksine dayalı Şubat kontratı güne yüzde 0,3 düşüşle 5.712,00 puandan başladı.

Şubat vadeli endeks sözleşmesi, açılış seansında bir önceki normal seans kapanışının yüzde 0,3 altında 5.712,00 seviyesinde işlem gördü.

Dün dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,1 altında 5.731,50 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında düşüşünü sürdürerek 5.726,00 puana geriledi.

Analistler, küresel borsalarda enflasyon endişeleri ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerle birlikte olumsuz bir seyirin öne çıktığını belirterek, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bugün açıklanacak toplantı tutanaklarının yatırımcıların odağına yerleştirildiğini belirtti.

Analistler, bugünün veri gündeminde yurt içi kapasite kullanım oranı ve reel sektör güven endeksi, Almanya’da enflasyon ve Ifo iş dünyası endeksinin öne çıktığına dikkat çekerek, teknik olarak 5.650 ve 5.580 seviyelerinin takviye, 5.750 puanın ise takviye konumunda olduğunu söylediler. endeks sözleşmesindeki direnç pozisyonu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu