Teknoloji

Tesla Tüm Arabaların Fiyatını Düşürdü

Elektrikli otomobil branşında lider isimlerin ortasında yer alıyor tesla fiyat politikasında önemli bir değişikliğe gitti. Bu değişiklikle birlikte ABD ve Avrupa pazarlarında satılan Tesla’ların fiyatları da değişti. Ciddi düşüşler var . Tesla’nın Türkiye’deki geleceğiniz hakkında konuşmakBu günlerde bu gelişme Türkiye’deki Tesla tutkunları için de iyi bir haber olabilir.

Tesla’nın en ucuz arabası Model 3 RWD olarak biliniyor. Bu aracın fiyatı ise 46.990 dolar civarındaydı. Güncel fiyat tablosu bu modelin artık mevcut olmadığını gösteriyor. 43.990 dolar Karşılığında satın alınabileceğini gösterir. Hatta geçtiğimiz aylarda konu hakkında konuşan Elon Musk bu indirimin sinyallerini vermişti. Çünkü Musk’a göre küresel olarak artan faiz oranlarıTesla’nın erişilebilirliğinin düşmesine neden oldu.

20 bin dolar daha ucuza modeller var!

Tesla Mode 3’te 3.000 dolar gibi bir indirim olsa da farklı modellerde çok daha yüksek indirimler söz konusu. örneğin Tesla Model Y Uzun Menzil Şimdiye kadar 65.990 $ ‘a satıldı. 13 bin dolar indirim yapan Tesla, Model Y Uzun Menzil fiyatını 52 bin 990 dolara çekti. İşte başka bir değişiklik. ABD ürünleriyle karşılaştırıldığında, Model Y artık alt vergi diliminde. Durum böyle olunca araç 7.500 dolar teşvik indirimi de aldı ve Model Y Uzun Menzil’in son fiyatı ise, 20.500 $ indirim 45.490 dolara düştü. Bu da teşvik indirimi ile bir önceki fiyata göre yüzde 30’a yakın indirim yapıldığı anlamına geliyor.

Tecrübeli geliştirme Tesla fiyatları Türkiye’de Hangi etkiler bilinmiyor . Ancak araçların gümrük fiyatlarının düşmesi vergi matrahının düşmesine neden olabilir ki bu da araç fiyatında yüzbinlerce TL’lik bir indirim görebileceğimiz anlamına geliyor.

haber-foca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu