Teknoloji

Raporlara göre PlayStation 5 Pro, 2024’ün sonlarında geliyor!

 
Insider Gaming tarafından aktarılan haberlere göre Sony, şu sıralar pek çok donanım testi üzerinde çalışıyor. Bu testlerin ardından farklı donanım yapılarıyla yeni PS5 konsolları ve aksesuarlarının bir araya gelmesi bekleniyor. Buna göre ilk aşamada engelli oyuncuların daha rahat oynamasını sağlayacak yeni bir kontrolcünün 2023 sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.
 
“Project Leonardo” olarak bilinen bu denetleyici, Ocak 2023’te resmi olarak duyurulmuştu.
 
Yeni ses aksesuarları geliyor
 
 
 
Öte yandan Sony, Şubat ayında Insider Gaming tarafından bildirildiği üzere şu anda PlayStation 5 için iki yeni kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor. Project Nomad (kulak içi kulaklık) ve Project Voyager (kablosuz kulaklık) olarak adlandırılan bu kulaklıkların Mart 2024’te piyasaya çıkması bekleniyor.
 
 
 
Öte yandan birçok kez tartışma konusu olan PS5’in Pro sürümü, Insider Gaming raporlarına göre kesin olarak yolda. Pro sürüm konsolu hakkında şu an için daha fazla detay bulunmazken, ilk geliştirme kiti prototiplerinin önümüzdeki birkaç ay içerisinde 1. taraf geliştiricilere ulaşacağı aktarılıyor. Öte yandan bu kitler yıl sonuna kadar 3. taraf geliştiricilere teslim edilecek.
 
PlayStation 5 Pro’nun 2024’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.
 
Öte yandan Sony, Q Lite isimli bir el konsolu üzerinde çalışıyor. Bu cihazın yeni Vita konsolu olmayacağı bildiriliyor. Temel olarak bu cihaz, Remote Play özelliği ile birlikte PS5 konsolunda 1080p ve 60 FPS deneyimi sunacak.

silopiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu