Haber

Medvedev: Dünyada ve Rusya’da durum gergin, NATO komşu ülkelerdeki potansiyelini artırıyor

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev2024 yılında Rus ordusuna sözleşmeli asker alımına ilişkin toplantıda konuşan Erdoğan, dünyada ve Rusya çevresinde durumun gergin olduğunu, bunun NATO’nun sürekli bulunduğu özel askeri harekât bölgesi ve komşu ülkeler için de geçerli olduğunu söyledi. askeri potansiyelini artırıyor.

Konuşmanın videosunu Telegram kanalında paylaşan Medvedev, şunları söyledi: Dünyadaki ve Rusya çevresindeki durum gergin olmaya devam ediyor, bunu dikkatli bir şekilde ifade edelim. Bu durum hem özel askeri operasyonlar bölgesi hem de NATO’nun askeri potansiyelini sürekli arttırdığı komşu ülkeler için geçerlidir.“dedi.

‘Putin, orduyu desteklemek için 2024’te sözleşmeli askerlerle çalışmaya devam etme kararı aldı’

Orduda yıl başından bu yana 305 bini sözleşmeli, 80 bini istekli olmak üzere yaklaşık 385 bin kişinin askerlik hizmetine başladığını belirten Medvedev, sözleşmeli askerlik oranının ciddi oranda arttığını söyledi. Silahlı Kuvvetler’le her gün 1.600’den fazla kişinin sözleşme yaptığı belirtiliyor. verilmiş.

Medvedev ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2024 yılında orduya sözleşmeli askerlerle destek çalışmalarına devam etme kararı aldığını ifade ederek, şöyle konuştu: Başkomutanımızın 2024 yılında silahlı kuvvetlerin sözleşmeli askerlerle takviye edilmesine yönelik çalışmalara devam etme kararı aldığını belirtmek isterim. Vatandaşlarımızın vatansever ruhu ve vatanlarını savunma arzusu, sözleşmeli asker alımını aktif olarak sürdürmemize olanak sağlamaktadır. personel. “Bu işi koordine etme görevi bana verildi.”sözlerini kullandı.

toprakkalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu