Ekonomi

Karayollarında Ulaşım Kontrol Ediliyor

Karayollarının üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarda ulaşım denetimli olarak sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü yol durum bültenine göre, Anadolu Otoyolu Kaynaşlı-Abant kavşaklarında (Bolu Dağı Tüneli geçişi) tünel portal yapısı ve viyadüklerde genleşme derzi yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu nedenle otoyolun Ankara yönü trafiğe kapatılarak sürücüler Kaynaşlı Kavşağı’ndan D-100 devlet yoluna yönlendiriliyor. Abant Kavşağı’ndan tekrar otoyola girebilirsiniz.

Ümraniye-Şile yolunun 12-13. Köprü yapım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun her iki peronunda da sol şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden devam ediyor.

İzmir-Aydın Otoyolu 92-96. kilometre (Aydın Kuzey Kavşağı-Çine-Muğla Kavşağı kesimi) üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım diğer yönden iki yönlü olarak gerçekleştirilmektedir.

TAG Otoyolu 8-12 nolu Gaziantep Batı-Gaziantep Kuzey kavşakları. 10 kilometrelik köprülü kavşakların yapılması nedeniyle ulaşım denetlenmeye devam ediyor.

Piraziz-Tirebolu yolu 0-74. Otoyolun çeşitli kesimlerinde yürütülen korkuluk çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve sinyallerine dikkat etmesi gerekiyor.

Konya-Antalya yolunun Konya-Antalya istikametindeki Demirkapı Tünelleri’nin sağ tüpünde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Erzurum-Çat-Karlıova yolunun 44-48 ve 66-68 numaralı yolları. Kilometrelerce süren üretim çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından ulaşım iki yönlü olarak sağlanıyor.

Karabük-Kastamonu yolunun 9-11’i, Yenişehir-Bilecik yolunun 6-16’sı ve Akseki-Manavgat yolunun 7-12’si. Söz konusu alanlarda imalat çalışmaları nedeniyle denetimli ulaşıma izin verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu