Haber

Hatay’da depremzedenin kamerasından yıkım görüntüleri

Hatay’ın Samandağ ilçesinde kurye olarak çalışan Şenol Arslan, eşi Aksiyon Arslan ve biri otistik 3 çocuğuyla birlikte Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki depreme yakalandı. daire Nedime Arslan’da Daire Atatürk Mahallesi Mahmut Kemal Caddesi üzerinde.

Depremde binanın hasar görmesi nedeniyle üçüncü kattaki evlerinin dış kapısı açılmayan Arslan ailesi, komşularının evinin yıkılan duvarına yöneldi.

Engelli çocuğunu sırtında taşıyan Arslan, diğer çocukları annelerine sararak dışarı çıkardı.

İkinci beyin sarsıntısından sonra kaydedildi

Elbistan’da meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremden birkaç saat sonra Arslan, cep telefonunun kamerasıyla sokaklarının ve konutlarının durumunu görüntüledi.

Depremlerin yol açtığı tahribatın boyutlarını gözler önüne seren kayıtta, gördüklerine inanmakta güçlük çeken Arslan sokakta yürürken görülüyor.

Görüntülerde cadde üzerinde bulunan çok sayıda bina ve aracın hasar gördüğü dikkat çekiyor.

Arslan, eşiyle birlikte bazı eşyalarını almak için girdikleri evlerin ve dairelerin durumunu da inceledi. Videoda binadaki bazı duvarların çöktüğü, bazılarında ise büyük çatlakların olduğu görülüyor.

Bodrum’da bir otele yerleştiler

Arslan ailesi, AFAD koordinasyonunda Muğla’nın Bodrum ilçesi Bardakçı Koyu’ndaki bir otele yerleştirildi. Şenol Arslan, depremde uyuyakaldıklarını, eşi ve çocuklarıyla birlikte büyük panik yaşadıklarını söyledi.

“Hala o anları yaşıyorum”

Apartmanın tamamen yıkılmadığını, harabeye döndüğünü belirten Arslan, şunları kaydetti:

Depremde korku dolu anlar yaşadık, kabus gibiydi. Hepimiz şoktaydık ama otizmli çocuğumuz bizden daha çok korkmuştu. Biz şoku atlatamadık. Depremin üzerinden günler geçti ama hala rüyalarıma giriyor. Hala o anları yaşıyorum.

haber-bogazkale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu