Haber

Ericsson: Çinli Operatörler 5G Teknolojisine Hızla Uyum Sağladı

27 Şubat 2023, Barselona, ​​​​İspanya’da Mobil Dünya Kongresi 2023 tabelasının önünden geçen insanlar. (Fotoğraf: Meng Dingbo/Xinhua)

Ericsson, Ocak ayında, Jiangsu ve Guangdong eyaletlerinde güç açısından verimli iki 5G bölgesinin ortak kurulması konusunda China Mobile ile yeni bir işbirliğine başladığını duyurdu. Bu girişim, Çin’in 2060’tan önce karbon nötr olma taahhüdüyle uyumludur.

BARCELONA, 2 Mart (Xinhua) — Ericsson’un Asya Pasifik Bölgesi Teknolojiden Sorumlu Başkanı (CTO) Magnus Ewerbring, Çinli cep telefonu operatörlerinin 5G teknolojisine hızla adapte olduklarını ve bunun faydalarını görmeye başladıklarını söyledi.

Salı günü Barselona’da düzenlenen Taşınabilir Dünya Kongresi’nde Xinhua’ya konuşan Ewerbring, Çinli operatörlerin teknolojiye hızla adapte olduklarını ve teknolojiyi uygulayarak toplumlarına fayda sağladığını belirtti. Ewerbring, Çin’in “son derece iyi kapsama alanına sahip” 5G ağları kurduğunu vurguladı.

Ewerbring, “Beş yıldır Çin’de işler çok iyi gidiyor. Üç ulusal operatör de çok iyi ilerledi ve şu anda 5G hizmetleri veriyor. Bu faaliyeti desteklemekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Doğu Macaristan’daki Fenyeslitke köyü yakınlarındaki Doğu-Batı Kapısı (EWG) Intermodal Lojistik Terminalinde 5G teknolojisinin yardımıyla uzaktan kumanda edilen bir vinç bir konteyner taşıyor, 18 Ekim 2022. (Fotoğraf: Attila Volgyi/Xinhua)

Ericsson, Ocak ayında Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinde ve güneyindeki Guangdong eyaletinde iki enerji tasarruflu 5G bölgesinin ortak kurulması konusunda China Mobile ile yeni bir işbirliğine başladığını duyurdu. Bu girişim, Çin’in 2060’tan önce karbon nötr olma taahhüdüyle uyumludur.

Ewerbring, “2060’a kadar uzun bir yol var ama hedeflerin ulaşılabilir olduğunu düşünüyorum ve sektörün buna çok fazla odaklandığına inanıyorum. Mobil operatörler burada genel olarak toplum için önemli bir rol oynayacak. Toplum daha fazla hale gelebilir.” bağlantı sağlandığında etkindir.”

Ewerbring, “Ağınızı adım adım yükselterek ve modern ekipmanlara sahip olduğunuzdan emin olarak enerji ihtiyaçlarınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu, karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır” dedi.

5 Eylül 2020, Pekin, Çin’de düzenlenen Çin Uluslararası Hizmet Ticaret Fuarı’nın 5G telekomünikasyon hizmetleri bölümünde sergilenen ürünleri görüntüleyen ziyaretçiler. (Fotoğraf: Zhang Chenlin/Xinhua)

Operatörlerin en son donanım ve yazılıma sahip olarak büyük tasarruf sağlayabileceklerini sözlerine ekleyen Ewerbring, “İnsanlara ve işletmelere bağlanabilirlik getirmek ve işleri daha verimli hale getirmek için çok büyük bir potansiyel var ve genel olarak Asya ve Çin’in çok iyi örnekler olduğunu düşünüyorum. Bu.” dedi.

haber-dereli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu