Haber

‘Yüzyılın felaketi’ tanımını ‘Operasyon’ olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, yağmuru ‘tam bir felaket’ olarak nitelendirdi.

Akdeniz bölgesindeki illerimizden Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta birbirinden bağımsız 11 ve 10 büyüklüğünde iki depremin ardından ülke genelinde yaraları sarmak için ortaya çıkan devlet-millet dayanışması hız kesmeden devam ediyor.

Deprem sırasında siteyi ziyaret eden siyasetçilerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11 ilimizi yerle bir eden facianın ‘yüzyılın felaketi’ olarak yorumlanmasını kabul etmeyerek, bu tanımı ‘algı operasyonu’ olarak değerlendirdi.

KILIÇDAROĞLU: “ELİN’İN OĞLU ÇÖZEBİLİR, BİZ NEDEN ÇÖZEMİYORUZ”

11 Şubat’ta Malatya’da açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, ” Yüzyılın felaketi, ‘Yüzyılın felaketiyle karşı karşıyayız’ demektir. Yüzyılın felaketinde çaresiz kaldık. Sorunu çözemiyoruz.’ Ya elin oğlu çözerse biz neden çözemiyoruz… Nasıl olur da bir algı operasyonuyla durumu büyütüp sorumluluktan kurtulmak isteyip kurtulmak isterler…‘ diye konuşmuştu.

İZMİR’DEN KILIÇDAROĞLU’YA YÜKSELEN SES: “HOLLANDA ÇÖZÜM”

Ulusal, yerel ve uluslararası birden fazla medya kuruluşuna bu açıklamayı yapan CHP liderinin iki yıl önce İzmir’de çekilmiş bir görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. Kılıçdaroğlu’nun altyapı eksikliği nedeniyle kente maddi yük getiren şiddetli yağmur için “tam bir felaket” dediği ortaya çıktı.

6 Şubat 2021’de İzmir’de yağmurdan etkilenen bölgeleri ziyaret eden Kılıçdaroğlu, kendisine şikayette bulunan vatandaşa, ” Yani bir yılda yağması gereken yağmur 24 saatte yağınca göl oldu… Yani tam bir felaket… Ama bir sorun varsa onu çözmeliyiz.“Savunmasını yaptı.

Bir diğer mağdur Kılıçdaroğlu’ndan İzmir’in altyapısına yatırım yapmasını isteyerek Hollanda modelini ortaya koydu: ” Yıllarca yurt dışına gittim. 20 kat daha fazla yağmur ve kar. Orada böyle şeyler olmaz. Cennet Türkiyemiz neden bu halde? Hollanda’yı bilirsiniz. Deniz yukarıda.. Onlar çözdüler, biz neden çözemiyoruz? Biz de akıllı insanlarız.dedi.

KAYNAK: HABER7

celtikcihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu