Ekonomi

Vestel, Samsung ve LG’ye açtığı davada 684 milyon euro tazminat kazandı

Vestel, Hollanda’da Samsung ve LG grubu şirketlerine açtığı 2 milyar euroluk davada 684,4 milyon euro tazminat kazandı. Vestel’den yapılan açıklamada davanın reddedilen kısmı için itiraz hakkının kullanılacağı belirtildi.

Vestel, şirketin Hollanda Doğu Brabant Bölge Mahkemesi’nde rekabet hukuku nedeniyle açtığı tazminat davasına ilişkin açıklama yaptı. Açılan dava sonucunda Vestel 684 milyon euro tazminat kazandı.

Vestel’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Vestel), %100 iştirakimiz Vestel Ticaret A.Ş. ve Vestel’in ilgili yurt dışı iştirakleri (Vestel Holland BV, Vestel CIS Ltd., Vestel Trade Ltd., Vestel Electronica) SRL , Vestel France SAS, Vestel Holland BV Sucursal En Espana, Vestel Holland BV Almanya Şubesi ve Vestel Holland BV İngiltere Şubesi) davacı olarak, Samsung, LG grup şirketleri, Technicolr SA, TTD International SAS ve TDP SP.ZOO davalı olarak görüldü. Taraf olduğu Hollanda Doğu Brabant Bölge Mahkemesi nezdinde açılan, rekabet hukuku esaslı toplam 2.053.200.000 Avro tutarındaki dengeli tazminat davasında, davanın kısmen kabulüne, kısmen de reddedilmesine karar verildi.

Söz konusu karar uyarınca davanın iki sanığına (TTD International SAS ve TDP SP. ZOO) lehimize 684.400.000 Avro tazminat ödemesine; Diğer sanıkların ise davaları reddedildi. Hollanda ilk derece mahkemesinin kararı ve kararda belirtilen fiyatlar henüz kesinleşmemiş olup, davanın taraflarının karara itiraz hakları bulunmaktadır. Kararın şirketimizce aleyhte görülen kısmına itiraz hakkımız yasal süresi içerisinde kullanılacaktır.” – İSTANBUL

mustafakemalpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu