Haber

Toğrul Allahverdili: Seçimleri sadece Türkiye değil, Türk dünyası kazandı

Azerbaycan Gençlik İnisiyatifini ve Gelişimini Destekleme Derneği ve “Interpress” medya grubu Başkanı Toğrul Allahverdili, Türkiye’de yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden zaferle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında konuştu.

Allahverdili, “Kahraman Türk milleti 28 Mayıs seçimlerinde siyasi kaderini belirlemiş ve her yurttaş Türkiye’ye değil, Türk dünyasının kalkınmasına oy vermiştir.”söz konusu.

“TÜRK MİLLETİ KAZANACAKTIR”

28 Mayıs seçimleri sonucunda PKK/FETÖ terör örgütlerinin yenildiğini, Mehmetçik ve Bayraktar’ın kazandığını belirten STK Başkanı, şunları söyledi: “Aynı zamanda depreme sevinip siyasi olarak bundan çıkar sağlayanlar yenildi, ahlaksız pahalılıklar yenildi, Türkiye’yi dini ve etnik bağlamlarda bölmeye çalışanlar yenildi, Türk milleti kazandı.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye karşı cephe alan herkesin kaybettiğini, Erdoğan’ın kazandığını vurgulayan Toğrul Allahverdili, “Cumhurbaşkanı katıldığı tüm seçimleri kazandı, bunun sonucunda Türk dünyası kazandı ve her zaman da kazanacak.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu