Haber

Re-Welfare depremzede adayından ücret almayacak

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
23 Kasım 2018’de Milli Görüş’te ‘Yaşanabilir Türkiye’ ve ‘Yeniden Büyük Türkiye’ hedefiyle Fatih Erbakan tarafından kurulan Refah Partisi, cumhurbaşkanlığı öncesi ilk seçim heyecanını yaşıyor. ve 14 Mayıs 2023’te milletvekili seçimlerinin yapılması planlanıyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi oldu

4 yıl gibi kısa bir sürede 81 il ve 922 ilçede örgütlenen Refah Partisi, 2 büyük olağan kongresiyle Türk siyasi tarihinin en kalabalık olağan kongrelerine imza attı ve 300 bin resmi üyesiyle en hızlı büyüyen parti oldu.

İl ve ilçe başkanlıklarına başvuru yapılabilir.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kısa bir süre kala Refah Partisi’nin yaptığı duyuruyla 81 ilde milletvekili aday adaylığı başvuruları alınmaya başlandı.

Refah Partisi’nden milletvekili adayı adaylığı için başvuru yapacak vatandaşlar, başvuru formları ile en yakın il ve ilçe başkanlıklarına başvurabilecek.

Milletvekili Adayı Adaylık Başvuru Formu yine Refah Partisi’nden https://yenidenrefahpartisi.org.tr/page/2023-genel-secimler-milletvekilligi-aday-adayligi-basvuru-formu/2460

adresinden indirilebilir.

Milletvekilliği adaylığı için başvurular 17 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar yapılabilecek.

Depremzedelerden milletvekili adayından ücret alınmayacak

Refah Partisi Yine 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen illerden başvuracak depremzedelerden milletvekili adaylarından adaylık için ücret almayacak.

Sürecin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Mart Cuma günü seçim kararını açıklaması ve ertesi gün kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla resmi olarak başlaması bekleniyor.

Yanıtlaİlet

bulancakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu