Ekonomi

Piper Sandler, CrowdStrike’taki Pozisyonunu Daha Az Elverişli Risk-Ödül Oranı Nedeniyle Azalttı

Piper Sandler Salı günü CrowdStrike Holdings Inc. (CRWD) şirketinin notunu Overweight’ten Neutral’a çevirdi ve şirketin gelecekteki başarı potansiyeline hala inanmalarına rağmen şirketin yüksek değerlemesiyle ilgili endişelere işaret etti.

Analistler, “Hisse senedi fiyatı, 75 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip diğer tüm halka açık yazılım şirketlerine kıyasla haklı olarak en yüksek gelir/piyasa değeri oranına yükseldi,” diye yazdılar. Analistler ayrıca 400 $ fiyat hedeflerini artırmalarına “neden olacak acil bir olay öngörmediklerini” de belirttiler.

Piper Sandler, derecelendirmedeki bu değişikliğin hisse senedinin değerine ilişkin bir değerlendirmeye dayandığını açıklıyor. CrowdStrike’ın mükemmel performansını ve büyümesini kabul ediyorlar, ancak mevcut hisse senedi fiyatının gelecekte beklenen bu büyümenin çoğunu içerdiğini düşünüyorlar.

Şirket ayrıca, CrowdStrike’ın yıllık 3,6 milyar dolarlık yinelenen gelir (ARR) elde etmesi ve 2025 mali yılı için 4 milyar doların üzerinde gelir öngörmesiyle, şirketin büyük boyutunun yüksek büyüme oranlarını sürdürmeyi daha zor hale getirdiğini belirtiyor. Bunun nedeni, şirketin getirilerinin diğer siber güvenlik firmalarınınki kadar iyi performans göstermemesine neden olabilecek “büyük sayılar yasası”.

Ayrıca Piper Sandler, CrowdStrike’ın diğer benzer yazılım şirketlerine kıyasla yüksek değerine dikkat çekiyor. Öngörülen gelecek yıl satışları açısından CrowdStrike’ın değeri 18,9 kat ile en yüksek değerdir ve serbest nakit akışına dayalı değeri 57 kattır.

Piper Sandler, daha düşük derecelendirmeye rağmen, bulut bilişim, dijital kimlik, veri kaydı ve bilgi teknolojisi alanlarındaki hizmetlerine atıfta bulunarak “şirketin sonraki gelişmeleri konusunda hala hevesli”. CrowdStrike’ın etkili stratejilerini ve güçlü finansal sonuçlarını övüyorlar ancak mevcut hisse senedi fiyatının zaten bu olumlu görünümü yansıttığını düşünüyorlar.

Piper Sandler sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Şirkete ve pazardaki fırsatlara ilişkin uzun vadeli görüşümüz olumlu; önümüzdeki 12 ay boyunca sadece hisse senedi fiyatına temkinli yaklaşıyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu