Ekonomi

Parsons Corporation, 5 milyar dolarlık Porto Riko enerji projesinde yer alıyor

WASHINGTON – Parsons Corporation, ABD Ordusu Mühendisler Birliği’nin (USACE) Savannah Bölgesi’nin, 2017’den beri fırtınalar ve sarsıntılardan zarar gören Porto Riko’nun elektrik sistemini istikrara kavuşturmayı amaçlayan 5 milyar dolarlık kapsamlı sözleşmesine katılmak üzere seçildi. Şirket, kritik bir rol oynayacak. ada çapındaki enerji üretim tesislerinde devam eden onarım çalışmalarını desteklemek için geçici güç çözümleri sağlama rolü.

Bugün açıklanan sözleşme, Parsons’ı, Porto Riko’nun elektrik şebekesinin 2017 sonrası çok sayıda doğal afet sonrasında tehlikeye girmesi nedeniyle gerekli olan geçici enerji üretimini kolaylaştıracak siparişler için rekabet etme pozisyonuna getiriyor. Bu girişim, ABD hükümetinin Porto Riko sakinlerinin iyileşmesine ve elektrik hizmetinin sürekliliğini sağlamasına yardımcı olma yönündeki daha geniş çabalarının bir parçası.

Parsons’ın Mühendislik Sistemleri lideri Jon Moretta, bu projenin güç analizi portföyü içindeki önemini vurguladı. Elektrik dağıtım projelerinin şirketin stratejisi açısından hayati öneme sahip olduğunu belirten Moretta, Parsons’ın Porto Riko’nun elektrik altyapısını istikrara kavuşturmak için uzmanlığından yararlanma konusundaki kararlılığını yineledi. Moretta, bu projeye katılımlarının sadece acil yardımla ilgili olmadığını, aynı zamanda proje yönetimi, mühendislik tasarımı, inşaat yönetimi, çevre ruhsatlandırma ve izin hizmetlerini de kapsayan kapsamlı bir yaklaşımı da içerdiğini vurguladı.

Geçici elektrik ihtiyacı, Porto Riko’nun elektrik sisteminin birkaç fırtına ve deprem sonucu ciddi hasar görmesinden kaynaklanıyor. Restorasyon çalışmaları devam ederken, Parsons’ın alternatif ve yenilenebilir güç kaynakları da dahil olmak üzere güçle ilgili çözümler sağlamadaki altmış yılı aşkın kapsamlı deneyimi, bu kritik zamanda müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında etkili olacaktır.

InvestingPro İçgörüleri

Parsons Corporation’ın yakın zamanda kazandığı sözleşme, şirketin mali performansı üzerinde olumlu bir görünüme sahip. InvestingPro verilerine göre Parsons Corporation’ın piyasa değeri 6570 milyon ABD doları ve F/K oranı 45,4 olup bu da şirketin yüksek kazanç çarpanıyla işlem gördüğünü göstermektedir. Şirket ayrıca 2023’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %24,95 artışla etkileyici bir gelir artışı gösterdi.

InvestingPro İpuçları, Parsons Corporation’ın yüksek faiz kalitesine sahip olduğunu, serbest nakit akışının net geliri aştığını ve gelir büyümesinin hızlandığını ortaya koyuyor. Dahası, şirket hisse başına kazancını sürekli olarak artırıyor, bu da güçlü mali sağlığın göstergesi. Yedi analistin önümüzdeki döneme ilişkin görünümlerini yukarı doğru revize ettiğini ve bu durumun şirketin gelecekteki performansına ilişkin olumlu bir varsayıma işaret ettiğini de belirtmekte fayda var.

Yatırım kararlarınızı daha da iyileştirmek için InvestingPro birçok ek ipucu sunar. Bu bilgiler, şirketin mali durumu ve potansiyel büyüme beklentileri hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-silvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu