Haber

Öğretmenlerin eylemi sonuç verdi, bakanlık toplantıya razı oldu

Özel Branş Öğretmenler Sendikası üyeleri “taban maaş hakkı” talebiyle bugün Ankara’da bir araya geldi.

Bakan Yusuf Tekin ile görüşme talepleri kabul edilene kadar hareketlerine son vermeyeceklerini belirten öğretmenler, TBMM önündeki Milli Egemenlik Parkı’nda saatlerce bekledi.

ANKA’nın haberine göre, 4 saatlik beklemenin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri Talip Uzun, protestocu öğretmenlerin yanına giderek, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şanlıoğlu’nun toplantıyı kabul ettiğini söyledi. Bunun üzerine bir grup öğretmen temsilcisi Şanlıoğlu ile görüşmek üzere bakanlığa gitti.

Öğretmenlerin eylemine CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, CHP Tokat Kadim Durmaz, DEM Partisi Mersin Milletvekili Perihan Koca ve EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca katılarak destek verdi.

Özel Branş Öğretmenler Sendikası Lideri Eren Edebali, “Muhalefetin yasa tekliflerini ve araştırma önerilerini yarın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Genel Kurul’a sunacağını biliyoruz. Yüzbinlerce öğretmenden talep olduğunu belirtmek isteriz. Aksi halde ikinci bir Cemal Taştan olayı istemiyoruz. “İkinci bir hakaret duymak istemiyoruz” dedi.

karamanlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu