Haber

Netflix’ten gençlere yönelik “Kısa Dizi Yazma Atölyesi”

Netflix’ten gençlere yönelik “Kısa Dizi Yazma Atölyesi”

‘Netflix Kısa Dizi Yazma Atölyesi’ kontenjanının tamamını depremden olumsuz etkilenen öğrencilere ayırdı. Bir yıl boyunca sürecek olan atölyeye yerli ve yabancı eğitmenler eşliğinde katılan genç yetenekler, kendi projelerini geliştirip Netflix Türkiye yetkililerine sunma fırsatı bulacak.

Lider eğlence hizmeti Netflix, Türkiye’de yaratıcı sektörün geleceğini şekillendirecek gençleri yetiştirmek için yeni bir atölye başlattı. İlk kez gerçekleştirilen Netflix Kısa Dizi Yazma Atölyesi’nde kontenjanın tamamı deprem bölgesindeki üniversitelerde okuyan öğrencilere ayrıldı. Katılımcılar arasında İnönü Üniversitesi’nden 5, Harran Üniversitesi’nden 4, Gaziantep Üniversitesi’nden 4, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden 3, Çukurova Üniversitesi’nden 3 ve Akdeniz Üniversitesi’nden 1 olmak üzere toplam 20 öğrenci yer alıyor.

 

Bir yıl sürecek eğitimin ilk adımı geçtiğimiz günlerde Antalya’da gerçekleştirildi. Öğrenciler bu aşamada uluslararası dizi/film yönetmeni ve yapımcısı Luke Meskene ve senarist Melisa Üneri’den eğitim aldılar. Aşağıdaki seviyelerde öğrenciler Netflix grubu ve Türkiye’nin önde gelen sanatçıları tarafından verilen çevrimiçi eğitimlere katılacaklardır. Atölye sonunda öğrenciler geliştirecekleri kısa dizi projelerini Netflix Türkiye ekibine sunma fırsatı bulacak.

 

Netflix Kısa Dizi Yazma Atölyesi, Netflix’in yaratıcı sektörün geleceğine katkıda bulunmak ve bölüme yeni yetenekler kazandırmak amacıyla yürüttüğü Grow Creative projesinin imzasını taşıyor. Bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen Grow Creative projeleri arasında Güney Kaliforniya Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlenen Yaratıcı Yapım Programı, Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığıyla açılan Netflix Dizi Senaryo Yazarlığı Kursu ve Netflix’in de aralarında bulunduğu pek çok farklı girişim yer alıyor. Tatino Films ve Impact Hub İstanbul iş birliğiyle sunulan Series Lab projesi. Bulunduğu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kursunlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu