Haber

Kocaeli’de 100 bin fidan toprakla buluşacak

KOCAELİ (İGFA) – Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, TEMA Vakfı Kocaeli Vilayet Temsilcisi Nermin Tol ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti.

TEMA Vakfı’nın bu yıl Erozyonla Uğraş Haftası kapsamında, biyolojik çeşitliliğe ve biyolojik çeşitlilik kaybının nedenlerine dikkat çekmek maksadıyla, “Biyolojik çeşitlilik iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır” diyerek tüm Türkiye’de çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenlediği bilgisini alan Lider Büyükakın, “2022-2023 yılı Ağaçlandırma sezonunda şehrimizde belirleyeceğimiz farklı bölgelerde ki toplam bir milyon metrekare alanda 100 bin fidan dikim yapmayı hedefliyoruz” dedi.

“HER NOKTADA AĞAÇLANDIRMA YAPACAĞIZ”

Dolgu alanları, Kocaeli Üniversitesi, kentteki okulların bahçeleri, mezarlıklar, otoban yan yolları, kent genelindeki cadde, orta refüj ve kavşak düzenlemelerinde ağaçlandırma çalışması yapılacağını lisana getiren Lider Büyükakın, TEMA Vakfı Kocaeli Vilayet Temsilciliği’nin ortaya koyduğu çalışmalar hakkında Vilayet Temsilcisi Tol’den bilgi aldı.

Büyükşehir Belediyesi gruplarının 12 ilçede bal ormanı kurulması ve yeniden kent genelindeki 12 ilçede çınar meydanı oluşturulması için çalışmalarını yürüttüğünü söz eden Lider Büyükakın, “TEMA Vakfının, ‘Biyolojik çeşitlilik iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır’ diyerek erozyon başta olmak üzere ortaya koyduğu çalışmaları takdirle karşılıyorum. Birlikte geleceğimiz için, gelecek nesiller için çok güzel projeler üretebilir ve uygulayabiliriz” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu