Haber

Kenya Havayolları ‘insan kaçakçılığı’ iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı

Kenya Havayolları İcra Konseyi Lideri Allan Kilavuka, “şirketin insan kaçakçılığına aracılık ettiği” iddialarını soruşturduklarını ve suça karışanların tespit edilmesi halinde kurumdan ihraç edileceklerini bildirdi.

Ulusal basında yer alan haberlere göre Kenya Airways, insan kaçakçılığına aracılık ettiği iddialarını görüşmek üzere Nairobi’de bir toplantı düzenledi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Kilavuka, tezleri araştırdıklarını söyledi.

İnsan ticaretinin savunmasız bireylere yönelik önemli bir insan hakları ihlali olduğunu vurgulayan Kilavuka, “Mağdurlar zorla çalıştırma, cinsel istismar, organlarının alınması gibi çeşitli olaylarla karşılaşabiliyor. Bu modern köleliğin bir biçimi. Kurum olarak bizler Politikamız gereği böyle bir şey olduysa mutlaka soruşturulmalı” sözlerini kullandı.

“Ya işten atacağız ya da disiplin cezası vereceğiz”

Kenyan Airlines’ın insan ticaretinin her türlüsünü kınadığına işaret eden Kilavuka, mağdurları sömürmeye yönelik bu tür eylemlere göz yummayacaklarının altını çizdi.

Örgüt olarak insan sömürüsünün ve modern köleliğin ortadan kaldırılması için her türlü takviyeyi yapmaya hazır olduklarını belirten Kilavuka, “Yaptığımız soruşturma sonucunda bu politikayı ihlal eden herhangi bir çalışanı tespit edersek, onu brüt olarak görevden alırız. görevi kötüye kullanma veya disiplin cezası alma.” söz konusu.

sarkikaraagac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu