Ekonomi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İZYÖP Kapsamında Eğitimine Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Yönetici Öğretmen Yetiştirme Projesi (İZYÖP) kapsamında eğitimine devam ediyor. Bağlantı sırasında karar verirken veya tepki verirken çalışma hayatını engelleyen zihinsel dinamikler hakkında kişi ve kurumları bilgilendirmeyi ve bu olumsuz etkilerin nasıl kontrol edilebileceğini göstermeyi amaçlayan “İşlemsel Analiz Yöntemi ile Eğitim Yönetimi Semineri” başladı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen hizmet içi eğitim semineri, şube müdürleri, okul müdürleri ve Ar-Ge çalışanlarına yönelik olarak düzenleniyor.

İZYÖP kapsamında hazırlanan “Transaksiyonel Analiz Yöntemiyle Eğitim Yönetimi Semineri” saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Proje Koordinatörü Dr. Elif Gamze Özcan seminer hakkında bilgilendirici bir konuşma yaptı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentur; Gerçek, etkili ve verimli bir eğitim süreci için gerekli olan bu eğitimlerin bireysel gelişime olan katkısının altını çizerek, öğrenme sürecine temel oluşturdukları için katılımcılara teşekkür etti. Deprem felaketiyle ilgili olarak, “Allah ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun. Böyle acıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, yaralılarımıza acil şifalar, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.”

İZYÖP tanıtım videosunun izlenmesinin ardından Uzman Psikolog Leyla Varan Sartore’nin katkılarıyla seminer başladı. İşlem Analizine dayalı bu eğitim ile yöneticilerin, kurumsal paydaşlarla olumlu ilişkiler kurmanın etkili bir yolu hakkında farkındalık kazanmaları beklenmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkarasu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu