Haber

İsrail ekibi 10 yaşındaki çocuğu 5. günde kurtardı

İsrail arama kurtarma grubu, Zeytin Dalı adını verdikleri insani yardım kapsamında depremlerden zarar gören bölgelerde çalışmalarını hızla sürdürüyor. İsrailli kurtarma ekipleri bu sabah Kahramanmaraş’ta 10 yaşındaki bir çocuğu enkazdan kurtardı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bugün 10 yaşındaki depremzedeyi enkazdan çıkaran ekibin komutanıyla görüştüğünü belirterek, “Kim bir hayat kurtarırsa bütün dünyayı kurtarmış gibi olur. birçok dünyayı kurtar – tebrikler”.

İsrail’den yapılan açıklamada, Zeytin Parçaları adı verilen insani yardım kapsamında dün 8 kişinin enkaz altından kurtarıldığı, toplam 18 kişinin ise kurtarıldığı belirtildi. “Bu sabah kurtarma ekipleri, Kahramanmaraş’ta bir evin yıkıntıları arasında mahsur kalan 10 yaşındaki bir çocuğu 1 saat süren operasyonda bulup kurtardı. Kurtarma ekipleri, kurtarma çalışmaları sırasında çocuğa hayat kurtaran tıbbi tedavi sağladı ve Daha sonra daha fazla tıbbi tedavi için hastaneye gönderildi” denildi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde terk edilen hastanenin yeniden hizmete açılması için doktorlar, hemşireler ve sağlık görevlilerinden oluşan bir sağlık ekibi yardım alarak tedaviye başladı.

haberyesilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu