Haber

İran lideri Reisi: İsrail ‘kırmızı çizgileri’ aştı

İsrail’in, X sosyal ağındaki (eski adıyla Twitter) resmi hesabında Gazze saldırılarının ikinci aşamasına girdiğine ilişkin açıklamalarını yorumlayan, İbrahim Şef, açıklamasında şunları söyledi: Siyonist rejimin suçları tüm kırmızı çizgileri aştı ve bu durum herkesi harekete geçmeye zorlayabilir. Washington bizden hiçbir şey yapmamamızı isterken İsrail’e geniş destek sağlamaya devam ediyor“dedi.

Reisi, önceki gün Arap kanalı El Cezire’ye verdiği röportajda Tahran’ın ABD’ye karşı olduğunu söyledi. Gazze ŞeridiÇevresindeki duruma müdahale etmemesi konusunda uyarılarına uymayacağını söylemişti.

İranlı lider, Hamas’ın İsrail’e saldırısının arkasında İran’ın olduğu yönündeki suçlamaları da reddetti.

İsrail’in başkenti Tel Aviv’de basın karşısına çıktı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahuİran’ın Hamas’ın arkasında olduğunu belirterek, ” İran Hamas’ı destekliyor ama bu baskının detaylarının planlanmasında onların yer aldığını söyleyemem. Ancak İran’ın desteği olmasaydı Hamas diye bir şey olmazdı.“dedi.

Hamas’ın ateşkes çağrısını da reddeden Netanyahu, şunları söyledi: “Hamas’ın tüm İsrailli ve Filistinli tutukluların karşılıklı olarak serbest bırakılması yönündeki teklifine”. Bu seçeneği uzmanlarla tartıştık. Ancak bazı şeyleri şimdi tartışmak bu durumun gerçekleşmesine yardımcı olmayacaktır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu