Ekonomi

Hong Kong’un Web3’ü benimsemesi için doğru zaman mı?

Hong Kong Mali Sekreteri paul chan, blog gönderisinde kripto piyasalarındaki dalgalanmaya rağmen Hong Kong’da Web3’ün benimsenmesi için doğru zamanın geldiğini söyledi.

Paul Chan, Hong Kong’un bütçe planlaması sırasında Web3 teknolojilerinin üç kilit noktadan biri olarak belirlendiğini belirtti.

Chan, kripto ekosisteminin kendisine 2000’li yılların başında internetin ilk günlerini hatırlattığını, o günlerde patlayan ve oyuncuları ayıklayan dev bir balonu hatırlattığını söyledi. “Piyasa o kadar gürültülü değildi, gerçek dünyadan örnekler yaşanabilirdi.”sözlerini kullandı.

Hong Kong bu hafta, hükümetin ve Web3 teknolojilerinin küresel kabulünün incelenmesine odaklanan iki günlük Dijital Ekonomi Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak.

Hong Kong yetkilileri, Web3 ve kripto para biriminin benimsenmesi üzerinde aktif olarak çalışıyor. Chan, Şubat ayında Web3 teknolojilerine yatırım yapmak için Hong Kong bütçesinden 6,4 milyon dolar ayırdı.

ABD düzenlemeleri şirketleri dikkatlerini yurtdışına çevirmeye zorlarken, kripto borsası Bitget, Web3 teknolojilerine odaklanan Asya ülkeleri için 100 milyon dolarlık bir fon oluştururken, Hong Kong’un kripto borsaları için son zamanlarda yaptığı lisans değişiklikleri Asya’da büyüme için olumlu bir adım. olarak anılır.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

doganhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu