Ekonomi

Gram altında yeni zirve!

ABD’de dün açıklanan verilerin Mart ayında enflasyonun sert bir şekilde zayıfladığını göstermesinin ardından, Fed’in Mayıs ayındaki 25 baz puanlık artışının son artış olacağı beklentisi rekorun altına indi.

Ons altın 2014 yılına dolardan başladı. Gün içinde en düşük seviye 2014 dolar, en yüksek seviye ise 2029 dolar oldu. Bir ons altın şu anda 2028 dolardan işlem görüyor.

GRAM ALTIN ​​REKOR KIRDI

Gram Altın, hem altındaki yükselişin hem de döviz kurlarındaki oynaklığın etkisiyle rekor üstüne rekor kırıyor. Gram altın güne 1251 liradan başladı. Gün içerisinde en düşük seviye 1249 lira, en yüksek seviye ise 1261 lira oldu. Şu anda 1260 liradan süreci görüyor.

DOLAR DÜNYA PİYASALARINDA ZAYIFLAMAKTADIR

Dolar Endeksi bugün 2 ayın en düşük seviyesine gerilerken, Euro ABD doları karşısında 10 haftanın en yüksek seviyesini gördü.

Mart ayında ABD’de açıklanan enflasyon düşüşüyle ​​birlikte Fed’in faiz artırımına gitmeyeceğine ikna olan küresel piyasalar dolardan uzaklaşmaya başladı.

Dolardaki düşüş parite tarafında euroya yardımcı oldu. Euro/dolar paritesi 10 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.1025’e yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu