Haber

Gencay Gürün’den habersiz 10 milyon lira transfer edilmiş

Bir periyot Fransa’nın başkenti Paris’te konsolosluk misyonunda bulunan Gencay Gürün’ün hesaplarında olağan dışı hareketlilik tespit edildi.

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in aktardığına göre, demans teşhisi konulan 90 yaşındaki Gürün’e kardeşinin kızı reklamcı Aslı Bleda vasi olarak atandı. Bleda, bir müddet sonra konutta 22 yıldır çalışan hizmetli Fatma D.’nin, halasının hesaplarına erişiminin olduğunu fark etti. Banka hesaplarını inceleyen Bleda, hizmetlinin kendisinin ve kızının hesabına 2016’da 450 bin dolar, 2017’de 100 bin TL, 2018’de 630 bin TL, 2019’da 160 bin TL, 2020’de 130 bin TL ve 30 bin euro olmak üzere toplamda 10 milyon liraya yakın para gönderdiğini belirledi. Bleda’nın durumu sorduğu Gencay Gürün transferlerden haberinin olmadığını söyledi.

‘KENDİ İSTEĞİYLE VERDİ’

Karakola giderek şikâyetçi olan Gürün, olayı öğrendiğinde şaşkınlık yaşadığını ve ne için bu paraları gönderdiğini hatırlamadığını, kendisinin bu kadar yüklü meblağları göndermesinin mümkün olmadığını ifade etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada tabiri alınan Fatma D. (42) ise Gürün’ün kendisini aileden biri gördüğünü anlatarak, “Çiftin kızı olmadığı için beni manevi kızı olarak kabul etti. Ben de kendisini annem kabul ettim. Hatta torunumun ismini Gencay koyduk. Çalıştığım müddet boyunca kendisinden para talep etmedim. O bana istediği vakit para verirdi. Yalnızca maaş ödemesini gösterebilmesi için 2 bin TL civarı ödeme yapardı. Onun haricinde bana maaş ödemesi biçiminde elden yahut banka yoluyla para verirdi. Bahsi geçen fiyatları tam olarak hatırlamıyorum fakat bana kendi isteğiyle verdi. Ya da bir gereksinimim vardır, o yüzden vermiştir” dedi.

Olaya ait başlatılan soruşturma sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu