Haber

Eskişehir’de bıçakla bir kişiyi öldürdüğü iddia edilen 4 sanık hakim karşısına çıktı

Eskişehir’de geçen yıl bıçaklı kavgada bir kişiyi öldürdüğü iddia edilen 4 sanığın yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Hacı Mustafa B, Gülhanım T, Emre D. ve Mert G.’nin yakınları ile merhum Melih Kestel’in (31) yakınları ve tarafların avukatları katıldı. .

Kimlik tespiti sonrası savunmasını yapan sanıklardan Hacı Mustafa B., kavga sırasında kendini korumak için rastgele bıçak salladığını söyledi.

Olay tarihinde aşırı alkollü olduğunu anlatan Hacı Mustafa B., şunları söyledi:

“Kavga öncesi Emre’nin arabasına bindik. Emre arkadaşını görünce araçtan indi. Emre’ye onu bekleyeceğimiz yeri anlattım. Gülhan köpeğini evinden alacağını söyleyerek araçtan indi. .Daha sonra Emre geldi.Sanık Gülhanım’dan telefon gelip araçtan indiğimi hatırlıyorum.Gülhanım’ın yanında bir adam vardı.Mağduru daha önce tanımıyordum.Mağdur ile arasında bir tartışma olduğunu anladım. ve Gülhanım.Aslında ne olduğunu anlamak için yanlarına gittim.Gülhanım T.yi hemen arkama aldım.Bu sırada maktul burada söylemek istemediğim sözlerle bana söyledi.ona hakaret etti.Bu sırada Mert ve Emre içerideydi. araç.”

Mağdurun küfür ettikten sonra yüzüme tükürdüğünü, Gülhanım T’nin de maktul’e “vuracaksan beni vur” dediğini aktaran Hacı Mustafa B., “Aralarında kin olabilir diye düşündüm” dedi. Mağdur elini beline koyduğunda tabanca mı bıçak mı çıkar diye endişelendim bıçağı içimden çıkardım rastgele bıçağı aklımdan fırlattım kurban ‘bekle görüşürüz’ gibi bir cümle.Bıçağın maktule değdiğini bile farketmedim.Sonra arabaya binerek olay yerinden birlikte ayrıldık.Bıçağın Mert’e nasıl ulaştığını bilmiyorum.Bilmiyorum. Suçlamayı kabul ediyorum. Suçlamayı kabul etmiyorum. Top fırlattığı için hem kendi hayatım hem de kız arkadaşım Gülhanım’ın hayatından endişe ettiğim için elimdeki bıçağı rastgele fırlattım.” söz konusu.

Sanık Gülhanım T. de cinayetle ilgisi olmadığını öne sürerek, “Mağdurun ölümüyle hiçbir ilgim yok. Benim hatam yok. Emre ve Mert’in de bu olayda hiçbir suçu yok. ” dedi.

Diğer sanıklar Emre D. ve Mert G. de haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olayın tarihi

16 Ağustos 2022’de Tepebaşı ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi Seylap Caddesi’nde çıkan kargaşada Melih Kestel göğsüne aldığı bıçak darbesiyle hayatını kaybederken, olay yerinden kaçan zanlılar Hacı Mustafa B. (28), Gülhanım’dı. T. (23), Emre D. (27) ve Mert G. (22) saklandıkları evlere yapılan operasyonda yakalandı.

Tutuklanan 4 sanık hakkında “planlayarak ve iştirak ederek kasten öldürme” kabahatinden dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu