Haber

CHP’li Çeviköz’den Soylu’ya yanıt: Kılıçdaroğlu’nun ‘kirli iş’ açıklamasını hatırlattı

ANKARA– CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “6’lı Tablo ilk toplantısının sonuçları bir AB ülkesinin büyükelçisine götürüldü ve Ünal Çeviköz tarafından redaksiyon yapıldı” iddiasına yanıt verdi.

‘SEÇİM ÖNCESİ MANİPÜLASYON’

Soylu’nun açıklamalarının hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirten Çeviköz, “Bu tür iddialar seçim öncesi siyasi amaçla yapılan çirkin manipülasyonlara örnektir. İçişleri Bakanı’nın kamuoyunu doğru bilgilendirmesi ve şeffaf davranması bekleniyordu. , ancak tam tersi davranan bir bakanlık görevidir.” Bu nedenle söz konusu iddiaların hiçbir dayanağı olmadığını açıkça belirtmek ve altını çizmek istiyorum.”

HATIRLATMA KILIÇDAROĞLU’NUN ‘KİRLİ İŞLER’ AÇIKLAMASI

Daha önce ortaya atılan bu tezleri seçime kısa bir süre kala yeniden gündeme getirmeyi amaçladığını söyleyen Çeviköz, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini hatırlatarak şunları söyledi: Genel Başkanımız 29 Nisan’da bir açıklama yaptı. Altını çizmek isterim, ‘Son 10 günde yapılacak en kirli işleri biliyorum. Ben de onlara ‘Biraz sağduyu’ diyorum.”

Soylu’nun sadece kendisini değil, Altı Levha’nın iradesiyle de hedef aldığını belirten Çeviköz, “Bu ülkenin kritik görevlerde bulunan onurlu bir diplomatı olarak casusluğun suç olduğunun ve asla kabul edilemez olduğunun altını çizmek isterim. . Türkiye’nin kurtarıcı ve kurucu partisine ve kendime yönelik bu suçlamaları bir kez daha reddediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu