Sağlık

Bursa Osmangazi’den afet bölgesinde sağlık taraması

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Dr. Sevcan Yaman ve sağlık grubu, Gaziantep’in depremden en çok etkilenen ilçelerinden biri olan İslahiye’de sağlık taramalarına başladı.

Günde ortalama 100 depremzedenin sağlık tarama ve muayenelerini gerçekleştirmeyi amaçlayan sağlık grubuna vatandaşlar da ilgi gösterdi. Geçici barınma merkezleri ve çadır kentlerde kalan çocuklar başta olmak üzere depremzede olan vatandaşlar genel sağlık kontrolünden geçiriliyor.

Asrın afetinde ilk günden beri yardım çalışmalarına destek verdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Depremin olduğu ilk günden itibaren enkazdan hayat kurtarmakla başlayan çalışmalarımız devam etti. enkaz kaldırma, temizlik, ilaçlama, hasar tespit, aşevi ve manevi destek hizmetleriyle birlikte İslahiye’de 100 hanelik Osmangazi Mahallesi’nin kurulması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Depremzedelerimizin epilepsilerini ihtiyaca göre sarmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu