Ekonomi

Başkan Çavuşoğlu: “UR-GE Projeleri ile Yeni Pazarlara Açılın”

BAİB İcra Komitesi Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu; Firmaları UR-GE projelerine katılmaya davet ederek, “Bakanlığımızın yüzde 75’lik desteği ile yurt dışından gelen heyetler firmalarımız için çok cazip hale geliyor. Firmalarımızı projelerimize katılmaya ve desteklerden yararlanmaya davet ediyorum. ihracatçı olmak ve pazarlarını çeşitlendirmek.”

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB); Antalya, Burdur ve Isparta firmalarının dünyaya açılması, firmaları ihracatçı yapması ve ihracatçı firmaların pazar çeşitliliğini artırması için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çerçevede BAİB, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen 3 yeni Uluslararası Rekabet Edebilirliği Geliştirme (UR-GE) Projesi başlatıyor. Yaş meyve sebze, doğal taş ve gıda reyonlarının yer aldığı projelerin her biri 3 yıl sürecek.

BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu; Firmaları UR-GE Projelerine katılmaya davet ederek, “Proje kapsamında öncelikle firmalarda ve departmanda yapılabilecek çalışmaların belirlenmesi ve bunların belirlenmesi için ihtiyaç analizi yapılacak. yol haritası.Ardından firmalarımıza eğitimler düzenleyerek pazar araştırmasına hazırlayacağız.Ardından firmalarımızı heyet olarak ihtiyaç analizine dahil olan ve belirledikleri ülkelere götüreceğiz.BAİB olarak hedeflediğimiz ülkelerdeki ithalatçı firmalara ziyaretlerde bulunacağız. Sonrasında düzenleyeceğimiz iş toplantıları ile üyelerimizi yabancı ithalatçılar ile masada buluşturacağız” dedi.

UR-GE Projesi ve Dış Sektör Ticaret Heyetleri programlarının firmalarımızın ihracat bağlantıları kurması açısından çok önemli olduğunu anlatan Başkan Çavuşoğlu, “Şirketlerimiz bu faaliyetlerinde yabancı alıcılarla iş anlaşmaları yapıyor. Kurdukları bağlantılar vasıtasıyla ihracat yapıyorlar. Ayrıca Ticaret Bakanlığımız da firmalarımıza altyapı sağlıyor” diye konuştu.“Yüzde 75 takviye ile yurtdışı heyetler firmalarımız için oldukça cazip hale geliyor. Firmalarımızı projelerimizde yer alarak ihracatçı olmaya ve takviyelerden yararlanarak pazarlarını çeşitlendirmeye davet ediyorum.” – ANTALYA

haberhavsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu