Haber

‘Başıboş köpek hakkı’ mı, çocukların ‘yaşam hakkı’ mı?

  • Haber7 – ÖZEL

Başıboş köpek sorunu çığ gibi büyüyor. Her gün yeni bir saldırı Türkiye gündeminde yer almaya devam ediyor. 

Sorunu çözmek adına harekete geçen siyasiler TBMM’ye yeni bir kanun teklifi sunmaya hazırlanıyor. Ancak bazı gruplar yasa teklifine karşı çıkıyor. Sözde “hayvan hakları”nı bahane eden gruplar, çocukların yaşam haklarını ise umursamıyor.

BAŞIBOŞ KÖPEKLERİN SÖZDE HAKKINI DEĞİL ÇOCUK HAKLARINI SAVUNMALIYIZ

Haber7’ye açıklamalarda bulunan Güvenli Sokaklar Derneği Başkanı Murat Pınar, konunun başıboş köpeklerin sözde ‘hakkı’ üzerinden konuşulduğunu asıl savunulması gereken hakkın çocukların yaşam hakkı olduğunu kaydetti.

Son 2 yılda köpeklerin ölümüne sebep olduğu 81 kişiden 44’ünün çocuk olduğunu belirten Murat Pınar, “Ben kızım Mahra Melin Pınar’ı 2 Başıboş Köpek saldırısı sonucunda kaybetmiş bir baba olarak şunu sormak istiyorum: Neden köpeklerin sözde hakları tartışılıyor da benim kızım gibi ölen çocukların yaşam hakkı savunulmuyor? Son 2 yılda köpek sebepli ölen 81 vatandaşın 44’ü çocuk. Neden bu çocukların yaşam hakkı hakkını konuşmuyoruz?” tepkisinde bulundu.

2 GÜNDE 2 SALDIRI

TBMM’de yeni bir kanun teklifi hazırlığı yapılırken son 2 günde 2 başıboş köpek saldırısı vakası daha yaşandı. Başakşehir’de okul müdürü tarafından ilkokul bahçesinde beslenen 2 kangal köpeği, 11 yaşındaki öğrenciye saldırdı. Diğer taraftan Hatay’ın Arsuz ilçesinde sabah sporu için yürüyüşe çıkan Sevda Mazman, başıboş köpeklerin saldırısı sonucu yaralandı.

KAYNAK: HABER7

habergoynucek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu