Haber

Bahçelievler’deki Fatma Mavi davası: 2 sanığa hapis cezası

p> Fatma Mavi’nin BAHÇELİEVLER’de boğulduktan sonra mazotla yakılmasından yargılanan 2 sanığın yargılandığı davada karar verildi. Ergin Aktürk’e yardım eden Ali İlkay Sarı, ‘canavarca duygu veya eziyetle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Ergin Aktürk ve Ali İlkay Sarı cezaevinden SEGBİS ile bağlanırken, salonda Fatma Mavi’nin ailesi ve tarafların avukatları hazır bulundu. Cumhuriyet Savcısı, esas hakkındaki mütalaasında Ergin Aktürk’ün “canavarca duygu veya eziyetle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ederken, Ali İlkay Sarı için “canavarca duygu veya eziyetle kasten öldürmeye yardım etme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep etti. işkence”. Her iki sanık da karar öncesi son sözleriyle beraatini istedi. Mahkeme, Ergin Aktürk’ü “canavarca hislerle kasten öldürme veya eziyet etme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırırken, Ali İlkay Sarı’ya “canavarca duygular yaşatmak veya eziyet etmek suretiyle kasten öldürmeye yardım etmek” suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İddianamede ‘mala zarar verme’ suçundan da cezalandırılması istenen her iki sanık da bu suçtan beraat etti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede, ticari amaçla kaçak yolcu taşıyan sanık Ergin Aktürk’ün, olaydan bir ay önce tanıştığı merhum Fatma Mavi’yi otomobille bulunduğu yerlere götürdüğü belirtildi. gidiyordu ve bu süreçte ikili arasında güvene dayalı bir ilişki oluştu. Zanlı Ergin Aktürk ile maktulün 1 Kasım 2020 gece saatlerinden başlayarak saat 08.47’ye kadar WhatsApp uygulaması üzerinden tartışmaya girdiği, merhum Fatma Mavi’nin bunu yapamayacağına ikna olması üzerine anlaşmazlığın arttığı açıklandı. zanlıya emanet ettiği parayı aldı. Zanlı Ergin Aktürk’ün akşam geleceğini söylemesine karşın, otoparkta çalışırken tanıştığı diğer zanlı Ali İlkay Sarı ile benzinliğe gittiği, Sarı’nın kendisinden bidon benzin aldığı kaydedildi. Oradan sonra birlikte Aktürk’ün evine gittiler, yaya olarak evden çıkıp minibüse bindiler. Aktürk’ün maktulün evine tek başına gittiği saat 08.50 ile 09.00 arasında zanlı Ergin Aktürk’ün maktulünü bir süre elleriyle boğduğu, ardından evi ateşe vererek evden ayrıldığı belirtildi. Merhum Fatma Mavi’nin yanıklar ve dumandan boğulma sonucu hayatını kaybettiği, daha önce boğazına baskı yapıldığı belirtildi. İddianamede sanıklar Ergin Aktürk ve Ali İlkay Sarı’nın “canavarca hislerle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “mala zarar verme” suçundan ise 8 aydan 6 yıla kadar hapis cezaları isteniyor.

habererzin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu