Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Depremzedeler İçin Doğu Garaj Giyim Bankası’nı Açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Doğu Garaj Kültür ve Ticaret Merkezi’nde depremzedeler için kıyafet bankası kurdu. Kadın-çocuk ve erkek olmak üzere iki bölümden oluşan mağaza, haftanın 7 günü hizmet verecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgelerinden Antalya’ya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için Cam Piramit’ten sonra Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nin altında 2 mağazadan oluşan Konfeksiyon Bankası kurdu. Giyim mağazalarında monttan kabana, iç giyimden eldivene, ayakkabıdan bebek kıyafetine kadar tüm ihtiyaçlar bulunuyor. Cam Piramit Afet Merkezi’ne yapılan yardımlardan seçilen eserler, kıyafet bankasının raflarına düzenli bir şekilde yerleştiriliyor.

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK

Depremzedeler, haftanın 7 günü sabah 08.30’dan akşam 17.30’a kadar Doğu Garajı Kıyafet Bankası’nı kullanabilecek. Giyim Bankası’na gelen depremzedeler tüm giyim ihtiyaçlarını karşılarken, çocukları da alan içerisinde oluşturulan oyun parkında vakit geçirebiliyor.

İHTİYAÇLARINI SEÇECEKLER

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların yaşadıkları bölgelere göre Türkiye’nin çeşitli illerine konaklama için gönderildiğini belirterek, Antalya’ya gelen depremzedelere de yardım ulaştırıldığını söyledi. . Demir, şu bilgileri verdi: “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla kurduğumuz Cam Piramit Yardım Merkezi’nde gönüllülerin bağışladığı her türlü malzemeyi Antalya’ya gelen depremzedelere takviye olarak sunuyoruz. Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde bugün itibariyle iki büyük mağazamızı hazır giyime dönüştürdük. Burada depremzedelerimizi seçerek ihtiyaçlarını karşılamalarına imkan sağlıyoruz. Cam Piramit’e gelen depremzedelerimizi Doğu Garaj’daki mağazamıza götürmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için ring turu düzenleyeceğiz.”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu