Ekonomi

AMC Networks hisseleri ilk çeyrek kazançları ve gelirlerindeki düşüş nedeniyle değer kaybetti

NEW YORK – AMC Networks Inc. (NASDAQ:AMCX) bugün 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve kazanç ve gelirlerinde düşüş olduğunu ortaya koydu. AMCX hisseleri, açıklamanın ardından piyasa öncesi işlemlerde %2,3 değer kaybetti.

Şirket, 1,65 $’lık analist tahmininin altında kalarak 1,16 $’lık düzeltilmiş EPS bildirdi. Gelir de azaldı ve 601,73 milyon dolarlık konsensüs tahminine karşılık 596,46 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam, bir önceki yılın 717,45 milyon dolarlık gelirine kıyasla %17’lik bir düşüşü temsil ediyor.

İcra Kurulu Başkanı Kristin Dolan, şirketin stratejik odağını ve yeni teknolojilerin medya tüketimi üzerindeki etkisini vurgulayarak çeyrek sonuçlarını yorumladı. Dolan, “İlk çeyrekte, sağlıklı serbest nakit akışı sağlamaya devam etmek de dahil olmak üzere stratejik önceliklerimizi yerine getirmeye devam ettik” dedi. Dolan ayrıca şirketin sektördeki tüketici odaklı değişikliklere uyum sağlama çabalarından ve AMC Networks’ün bilançosunun finansman işlemleri yoluyla güçlendirilmesinden de söz etti.

İlk çeyrekte Silo ve 25/7 Media ile ilgili yinelenmeyen gelirler hariç tutulduğunda net gelirlerde %6’lık bir düşüş görüldü. Bununla birlikte, yayın gelirleri abone büyümesi ve fiyat artışlarının etkisiyle önceki yıla göre %3’lük mütevazı bir artış gösterdi. Yayın abone sayısı 31 Mart 2023 itibarıyla 11,2 milyondan %2 artışla 11,5 milyona yükseldi.

Yurt İçi Operasyonlar gelirleri, abonelik gelirlerinin lineer abonelerdeki düşüş nedeniyle azalması ve yayın gelirlerindeki büyümeyle kısmen dengelenmesiyle %14 oranında azaldı. Reklam gelirleri de, dijital ve gelişmiş reklam gelirlerindeki büyümeye rağmen, lineer reytinglerdeki düşüş ve zorlu reklam pazarı nedeniyle %13 oranında azaldı. Uluslararası gelirler, şirketin 25/7 Media’daki hisselerinin satışı ve İngiltere’deki AMCNI dağıtım anlaşmasının yenilenmemesi nedeniyle %30 azaldı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

haberalpu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu