Ekonomi

ABD Pazar Öncesi: NIO kazanç raporu, emtia görünümü, kule sayısı

Investing.com – Hisse senetleri, ilk kez işsizlik başvurularının beklenenden yüksek gelmesinin önümüzdeki hafta faiz artırımına ilişkin endişeleri hafifletmesinin ardından yükseldi.

Fed, faiz oranlarıyla ilgili bir sonraki adımı belirlemek için toplanmaya hazırlanıyor. Salı günü başlayacak iki günlük toplantıya kadar açıklanması beklenen tek değerli veri Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi. Analistler, fiyatların düştüğüne dair daha fazla işaret görmeyi umuyor.

Vadeli işlem piyasaları, Fed’in önümüzdeki hafta Duraklat Olasılık üzerine bahse giriyor. Karar, Çarşamba günü Lider Jerome Powell‘in basın toplantısı ve Fed’in sıkılaştırma aşamasının sonuna yaklaşıp yaklaşmadığı sorulacak.

Faiz indirimi beklentileri bu yıl azalıyor, ancak birçok Wall Street ekonomisti durgunluk olasılığının da azaldığını düşünüyor. Vadeli işlem yatırımcıları, o zamanın ortasındaki verilerin ne söylediğine bağlı olarak, Temmuz ayında bir başka yüzde puanlık zam daha bekliyorlar.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. NIO kar raporu

Çinli elektrikli araç üreticisi Nio A.Ş.11.9 milyar $ gelirle hisse başına 2.63 $ zarar bildirebilir.

2. Emtia görünümü

USDA, tahıllar, soya fasulyesi ve diğer emtiaların ayrıntılarını içeren bu ayın arz ve talep raporunu saat 19:00’da yayınlayacak. Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (USDA), El Niño’nun meydana geldiğini ve koşulların daha aşırı hava olaylarına neden olmasının beklendiğini söyledi. Haber, ABD Doğu Sahili Kanada’daki orman yangınlarından kaynaklanan yoğun bir duman bulutu içinde yaşamaya devam ederken geldi.

3. Kule sayısı

fırıncı Hughes Petrol sondaj kulesi sayısının 20:00 CET’de açıklanması bekleniyor. Sondaj kulesi sayısı son dört haftada istikrarlı bir şekilde düşerek geçen hafta 555’e indi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu